PLANTOUR Mobile pro Toptrans

PLANTOUR Mobile pro Toptrans

Logistické společnosti
Každý z nás se již setkal s kurýrem, který nám doručoval balíček. Ale řekněme si, kdo z nás věnoval pozornost malému přístroji, který má kurýr při ruce? Proč ho sebou má a k čemu ho používá?
Společnost TOPTRANS patří k nejvýznamnějším společnostem v oblasti zasilatelství. V Česku a na Slovensku disponuje nejhustší sítí středisek. Ročně přepraví více než deset milionů kusů zásilek. 

Na jaře letošního roku společnost vybavila své řidiče mobilními terminály Zebra, které splnily vysoké nároky na hardwarovou funkčnost a robustnost přístrojů. Terminály jsou vybaveny mobilní aplikací PLANTOUR Mobile, kterou pro potřeby zasilatelského byznysu dodala společnost DIGITECH ČR.
Mobilní aplikace podporuje činnosti řidiče na trase a slouží k evidenci předaných a přijatých zásilek. Z primárního informačního systému TOPIS jsou do mobilního zařízení průběžně zasílány informace o zastávkách pro rozvoz a svoz zásilek. Ke každé zásilce je odeslaná informace o čárovém kódu zásilky, adresa vykládky a nakládky a informace, zda se jedná o dobírku, či nikoliv. 

Na nakládce v depu řidič skenuje čárové kódy všech nakládaných zásilek, čímž potvrzuje, že je zboží naloženo ve vozidle. Na místě vykládky skenerem potvrzuje vykládku zboží. Klient potvrdí převzetí zásilky podpisem, který realizuje na displej mobilního zařízení. V případě porušení zásilky může řidič poškození vyfotografovat a fotografie je společně s dalšími informacemi předána do primárního informačního systému TOPIS k dalšímu zpracování. Stejně tak se průběžně odesílají informace o stavu skenování zásilek a to při nakládce i vykládce. V primárním systému jsou evidovány průběžné informace o stavu a lokaci zásilky, např. ve skladu, ve vozidle, nebo zda byla doručena příjemci.

V případě dobírky má řidič v PLANTOUR Mobile informaci o příslušné částce za zboží a způsobu jejího výběru, standardně hotově nebo platební kartou. Při platbě kartou je do platebního terminálu předána informace o částce za zboží. Po úhradě je evidováno potvrzení platby, řidič má v terminálu jednoznačné a přehledné informace o stavu plateb. Klient obdrží potvrzení o platbě na e-mailovou adresu nebo formou papírového dokladu vytištěného přímo při předání na mobilní tiskárně.

PLANTOUR Mobile je pomocníkem a hlídačem v jednom. Zahrnuje reportingové funkce a kontrolní mechanismy, které upozorní na případné chybné či neodeslané transakce, pohlídá zákonné lhůty pro dodatečné odeslání. Systém je certifikován na bezpečnost platebních transakcí, všechny stavy platebních transakcí jsou důsledně ošetřeny. 

Platforma řešení PLANTOUR Mobile umožňuje rychlé rozšiřování funkčností, které podporují další zdokonalování zákaznického servisu společnosti TOPTRANS. Vzpomeňte si na nás, až jednou před Vaším domem zastaví bílá dodávka s modro červeným pruhem a vystoupí kurýr s tou černou krabičkou v ruce.